ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 5191685
*
nr 519 1685
Pigtittare
1800-tal, höjd: 68
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2008
kl 17:21:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 12:44:11
1
100 kr
10/4 22:21:20
2
150 kr
11/4 20:29:39
3
350 kr
13/4 09:40:35
4
300 kr
13/4 09:41:25
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:48
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:19
-
5276 Bricka
Jugend, Koppar, 47x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:18
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
*
Pigtittare
nr 519 1685
Pigtittare
1800-tal, höjd: 68
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 12:44:11 | 1 | 100 kr |
10/4 22:21:20 | 2 | 150 kr |
11/4 20:29:39 | 3 | 350 kr |
13/4 09:40:35 | 4 | 300 kr |
13/4 09:41:25 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:48 -
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:19
-
5276 Bricka
Jugend, Koppar, 47x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:18 -
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31